История моды

Все, що потрібно знати про жіночий тренч

Навряд чи який небудь предмет гардеробу має настільки ж багату історію як тренчкот. Навіть джинси, ця міська легенда, не можуть похвалитися таким же родовідом! У базовому гардеробі – не важливо, паризькому або якому іншому, – тренч по праву займає особливе місце
, адже річ ця з розряду вічних, утилітарних, шикарних й зручних одночасно.

Класичний тренч носиться з усім і всюди, спокійно переживає сезонні коливання моди, хліба (ну тобто якогось особливого догляду) не вимагає, й відбиває свою вартість до копійки.

ТРЕНЧ

Тренчкот – в дослівному перекладі з англійської «траншейне пальто» – був створений спеціально для потреб солдат англійської армії, які воювали в траншеях під час першої світової війни. Що важливо знати про класичний тренч? Кожен, хто хоч раз провів в Лондоні більше тижня і насолодився капризами англійської погоди, зрозуміє що саме спонукало Томаса Берберрі на створення не продуваємого і непромокаючого плаща-пальто. Страждаючий на ревматизм засновник марки Burberry задовго до війни винайшов габардин, і саме це допомогло йому стати підрядником англійської армії.

Крім тканини Томас Барбері розробив унікальний дизайн пальто з вовни мериноса, на теплій підкладці, з безліччю корисних деталей. Деталі ці збережені в класичному тренчі й досі, хоча ніякої функціональної цінності вони собою вже не уявляють (наприклад, знаменита D-пряжка на поясі спочатку використовувалася щоб підвішувати на неї гранати, але кого це хвилює сьогодні?).

Пальто були настільки зручними, теплими й легкими, що солдати продовжували носити їх і вдома, що пішло на користь бренду – тренчі Burberry стали сприйматися як символ мужності. У жіночий гардероб «траншейні пальто» перекочували з легкої руки Грети Гарбо, яка з’явилася в одному з них на екрані в 1928-му році, а потім в тренчі з’явилася і Марлен Дітріх, любителька чоловічого одягу. На початку 40-х жіночі тренчі прописалися в гардеробах англійських та американських жінок, а після війни ця мода прийшла і в Європу.

ЖІНОЧИЙ ТРЕНЧ: АНАТОМІЯ

Що таке “правильний тренч”? Сьогодні варіацій на тему тренча шиється безліч, але перш ніж пускатися в вивчення цих варіацій, потрібно знати класику.

Високий комір, який спочатку захищав солдат від вітру, а сьогодні піднімається щоб надати образу більше шику.

Еполети – спочатку ця деталь служила для нашивок, які показували ранг солдата, ну а сьогодні це одна з найбільш впізнаваних декоративних деталей.

Рушничний клапан – ця дивна деталь, розташована асиметрично, захищала плече солдата під час стрілянини (додатковий шар тканини пом’якшував віддачу від гвинтівки).

Подвійний ряд ґудзиків робив всю конструкцію міцнішою, сьогодні це теж важливий елемент класичного тренча. В оригінальній версії тренча гудзиків має бути рівно 10, але це число варіюється у різних моделей.

Пояс з пряжкою. Солдати використовували пряжку за призначенням – вона дозволяла швидко затягнути пояс в разі негоди. Сьогодні пряжкою ніхто не користується, пояс тренча носять зав’язаним на вузол спереду або ззаду.

Затяжні манжети. Саме ця впізнавана деталь рукава спочатку дозволяла солдату швидко затягнути манжет в разі похолодання. Сьогодні манжети ніхто не затягує, так що ця деталь грає функцію виключно декоративну.

Кокетка, або додатковий захист від вітру. Ця деталь на спині класичного тренча покликана захистити його господаря від різких поривів вітру.

D-пряжка – та сама, створена спеціально щоб підвішувати на неї гранати, рукавички та інше армійське принаддя.

Шліца. Розріз на спині дозволяє спокійно ходити навіть в самих довгих тренчах, цей крій дістався тренчкоту в спадок від класичних чоловічих пальт.

ЯК І З ЧИМ НОСИТИ ЖІНОЧИЙ ТРЕНЧ

Тренч ніколи не вийде з моди. На його основі ви можете створити безліч образів, які також будуть відрізнятися і за стилем: поєднуючи тренч з сукнею або спідницею-олівець, ви отримаєте спокусливий жіночий образ, з вузькими джинсами чи легінсами – стильний гламур, з широкими брюками або сукнею в горошок – молодіжний вуличний шик. Так що у вас буде над чим подумати.

ТРЕНЧ ПЛЮС ПІДБОРИ

Високі тонкі підбори в поєднанні з тренчем – верх елегантності. Згадайте про це, якщо захочете створити простий, невимушений образ з нотками шику. В даному випадку доречні і штани, і спідниця – незалежно від самої довжини плаща. Можна створити образ у стилі Вікторії Бекхем – за допомогою великих сонцезахисних окулярів та піднятого догори коміра.

ТРЕНЧ ПЛЮС ОБУВЬ НА ПЛОСКОМ ХОДУ

Достойную конкуренцию балеткам в плане комфорта составили туфли-слипперы. С тренчем можете носить практически любую обувь на плоской подошве — начиная от жокейских сапог и заканчивая туфлями-оксфорд в мужском стиле. Главное преимущество тренча — в его многофункциональности. С обувью без каблука в данном случае рекомендуем надевать исключительно узкие брюки или джинсы skinny — для поддержания баланса пропорций.

ТРЕНЧ З СУКНЕЮ

Все просто:

  • коротка сукня вище коліна в поєднанні з балетками створить образ в стилі 60х;
  • максі з плоским ходом буде виглядати розслабленим бохо;
  • коротка пишна спідниця та щільно затягнутий ремінь тренча зроблять образ максимально грайливим, особливо якщо взути підбори;
  • спідниця-олівець і туфлі-човники підійдуть тим, хто дотримується дрес-коду.Як бачите, обмежень з формами і довжиною спідниці / сукні, які ви збираєтеся надіти разом з тренчем, немає

Наостанок підкреслимо, головна перевага класичного бежевого плаща – чаклунство, з яким будь-який образ перетворюється в верх вишуканості. Футболка й джинси, прості котонові штани й сорочка, водолазка й трикотажна спідниця-гумка, зухвала тішотка з принтом й джинсові шорти – будь-який комплект вмить набуде відтінок елегантності, якщо додати до нього тренч.

Одним словом, традиційний плащ це не тільки обов’язковий елемент базового гардеробу, але й, як мінімум, десять приводів виглядати стильно й витончено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *