Корисні поради

Екошкіра. Все, що ви не знали, але хотіли дізнатися

Екошкіра. Все, що ви не знали, але хотіли дізнатися

Екошкіра. Все що ви не знали, але хотіли дізнатися про цей сучасний матеріал. Екошкіра – це безпечний, екологічний та недорогий матеріал. Досить довго цей матеріал використовувався для виготовлення меблів, взуття, сумок, а з недавніх пір ще й одягу. Зараз з неї шиють різні предмети гардеробу, починаючи від верхнього одягу і закінчуючи білизною. Що це за матеріал, які його основні переваги та недоліки, як зберігати та доглядати його, ми розповімо вам у цій статті.

Екошкіра – це синтетичний матеріал на основі натуральних волокон, який практично ідеально імітує натуральну шкіру, а в деяких моментах навіть перевершує її за своїми показниками.

Якісна екошкіра зовні не відрізняється від натуральної. Прибічники натуральних матеріалів дуже скептично ставляться до виробів з екошкіри, вважаючи їх підробкою. Але це помилка. Сучасна екошкіра – це зовсім не дермантин, як багато хто вважає. Для її виготовлення використовують мікропористу дихаючу плівку на натуральній основі. Такий матеріал не виділяє токсичних речовин, дозволяє тілу дихати та абсолютно безпечний. Купивши тренч з екошкіри, ви виглядатимете не тільки стильно та оригінально, а ще й відповідатимете сучасним трендам на екологічну моду.

Переваги екошкіри:

  • Гіпоалергенність. Екошкіра створюється з матеріалів, які проходять різні тести на алергенність. І на відміну від натуральної шкіри, на екошкіру алергічних реакцій практично не буває.
  • Цінова політика. Безумовно, екошкіра набагато дешевша за вироби з натуральної шкіри. Наприклад, куртка зі штучної шкіри простіша у виробництві і коштує недорого.
  • Кольорова гамма. Так, вироби з натуральної шкіри також бувають різних відтінків, але виробництво пофарбованої шкіри обходиться дуже дорого, а натуральні відтінки шкіри дуже обмежені. До того ж, барвники, які використовують для фарбування шкіри, можуть викликати алергію.
  • Легкість. Екошкіра легша за натуральну. Тому сукня з екошкіри набагато комфортніша в носінні.
  • Еластичність та податливість. Екошкіра набагато м’якша і еластичніша за натуральну, вона краще сідає по фігурі і з нею простіше працювати. Тому асортимент моделей одягу з екошкіри ширший та більш різноманітний
  • Вологостійкість. Екошкіра, на відміну від натуральної, набагато легше переносить вологу. Вона майже не вбирає воду, завдяки чому вироби з екошкіри більш практичні за умов нашої погоди.
  • Температурна стійкість. Екошкіра досить добре переносить перепади температур. На морозі вона не грубіє. І набагато лояльніша до ультрафіолету.
  • Довговічність. При належному догляді та правильному зберіганні, вироби з екошкіри зберігають свій первозданний вигляд досить довго. Мінімальний термін служби такого одягу – 5-10 років.

Недоліки екошкіри:

Насправді реальних мінусів у екошкіри практично немає. І вони швидше пов’язані з якістю виробництва та неправильним використанням, ніж із самим матеріалом. Єдиний недолік, у порівнянні з натуральною шкірою, – це те, що екошкіра боїться механічних пошкоджень. Подряпавши виріб, його вже неможливо відновити.

Екошкіра може тріскатися на згинах через якийсь час. Але якщо правильно зберігати виріб, то такої проблеми не виникне. Тому далі давайте поговоримо про те, як все ж таки правильно доглядати за виробами з екошкіри.

Як доглядати одяг з екошкіри

Так чи інакше, але вироби з екошкіри потребують чищення, прання та правильного догляду так само, як і будь-який інший одяг. Вони теж забруднюються і вбирають різні запахи. Більше того, чим тонша екошкіра, тим ретельніше потрібно підходити до питань зберігання.

Однією з переваг цього матеріалу є його зносостійкість та простота у догляді. Наприклад, штани з екошкіри практично не потрібно прасувати, з них дуже просто видаляти забруднення – досить просто протерти пляму м’якою вологою тканиною і витерти насухо.

Як прати вироби з екошкіри

  • У питаннях прання таких виробів слід бути дуже уважними. Звичайно ж, найкращим варіантом буде віддати річ у хімчистку. Проте, випрати одяг з екошкіри можна і самостійно.
  • Сукні, спідниці та сорочки з екошкіри можна прати вручну з використанням звичайного господарського мила при температурі не вище 30°С.
  • Використовувати пральну машину все ж таки не варто. Якісна екошкіра, швидше за все, витримає прання в машинці на делікатному режимі і без віджиму. Але якщо ви не впевнені у високій якості – краще періть вручну.

Сушіння виробів з екошкіри

  • Після прання розвішайте на вішалці виріб, підставте під нього ємність, щоб туди стікала вода. Такий варіант сушіння виробів з екошкіри вважається оптимальним, тому що віджимати, викручувати такі вироби не можна.
  • У жодному разі не залишайте одяг з екошкіри сохнути біля радіаторів, систем опалення та під прямим сонячним промінням. Вироби з екошкіри можуть вигоряти на сонці та деформуватися від довгої дії надмірно високих температур.

Чи можна прасувати вироби з екошкіри

  • Прасувати екошкіру не рекомендується. І при належному зберіганні в цьому немає необхідності.
  • Але якщо так вийшло, що ваша сукня, наприклад, потребує прасування, краще використовувати праску з температурним режимом не вище 40°С. Виверніть виріб на виворіт і акуратно спробуйте прикласти праску в самому непомітному місці.
  • При прасуванні екошкіри краще використовувати додатковий шар тканини.
  • Якщо при зберіганні одягу все-таки утворилися заломи – спробуйте використати гаряче повітря, наприклад, фен. Тільки не підносьте його дуже близько, відстань від фена до виробу має бути не менше 20-30 см. Також тут може допомогти парогенератор. Але не захоплюйтеся – гаряче повітря все-таки негативно впливає на шкіру.

Як зберігати екошкіру

  • Для зберігання одягу з екошкіри обов’язково використовуйте вішалки. Причому дуже важливо, щоб вони підходили за розміром виробу. Вішаючи куртки за капюшон або петельку, ви отримаєте заломи та відвислу, деформовану шкіру, яку буде непросто відновити.
  • Для зберігання курток, тренчів з екошкіри потрібно достатньо вільного простору. Тіснота тут зіслужить погану службу.
  • У жодному разі не можна зберігати одяг з екошкіри у складеному вигляді.

Особливості догляду за екошкірою

  • Одяг з екошкіри добре б регулярно протирати вологою губкою або ганчірочкою з мікрофібри, щоб видалити пил і дрібне сміття, яке згодом в’їдається в пори тканини і матеріал стає тьмяним, а відтінок втрачає насиченість.
  • Плями на екошкірі можна видалити за допомогою спирту. Зробіть слабкий спиртовий розчин та за допомогою м’якої тканини акуратно обробіть місце забруднення. Дуже важливо робити це акуратно – не тріть і не тисніть на тканину, це може пошкодити структуру волокон.
  • Важливо! Не можна чистити одяг з екошкіри тими самими засобами, які ви використовуєте для догляду за меблями з екошкіри.
  • Також не допускайте попадання речовин, що містять хлор, кислот і абразивних засобів для прання на екошкіру. Такі агресивні дії згубно впливають на матеріал.

Ось власне і все, що потрібно знати про цей сучасний практичний матеріал. Екошкіра не потребує якогось складного догляду. Вона чудово носиться і виглядає, найчастіше, набагато привабливіше за натуральну. До того ж, не слід забувати, що цей матеріал екологічний та безпечний для навколишнього середовища.

На нашому сайті ви можете купити стильну куртку, спідницю або сарафан з екошкіри, модний жакет та кюлоти, верхній одяг. Бренд UMM пишається якістю своїх виробів. І ми із задоволенням шиємо одяг із цього зручного та актуального матеріалу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *