Корисні поради, Секреты от UMM

Трикотаж. Секрети догляду та зберігання

Трикотаж – фаворит цього сезону. І це не дивно. У холодну пору року ми особливо потребуємо тепла та ніжності, які дарують нам вироби з трикотажу. Сукні з трикотажу створюють актуальний, жіночний, але комфортний образ. Трикотажні спідниці, брючні костюми виглядають цікаво, стильно, і вони дуже комфортні в носінні. Трикотаж легко поєднувати з іншими речами в гардеробі, а також створювати стильні багатошарові луки.

Коли трикотаж став популярним

Трикотаж набув популярності в 20-му столітті завдяки Коко Шанель. Саме вона ввела у вжиток трикотажні водолазки і костюми з джерсі. До цього трикотажна тканина вважалася долею бідних. Пройшло багато часу відтоді, трикотаж сильно модифікували, з’явилися нові комбінації волокон та методики плетіння ниток. Але він, як і раніше, є фаворитом багатьох жінок – практично кожен сезон дизайнери пропонують різні, часом дуже несподівані, варіанти виробів із трикотажу.

Якісний трикотажний одяг – вигідна інвестиція

Важливо купувати трикотажні вироби лише там, де ви впевнені в якості. Це та річ, на якій заощаджувати не варто. Вироби низької якості практично після першого використання втрачають свій зовнішній вигляд. На них з’являються катишки, одяг сідає або витягується, колір тьмяніє, а тканина стає грубою та неприємною до шкіри.
Трикотаж високої якості, навпаки, не линяє, не вигоряє, не деформується, він гіпоалергенний та антистатичний. З такого трикотажу шиють не лише повсякденний одяг, а й вечірні сукні та костюми. Вироби з якісного трикотажу прослужать довго і збережуть первозданний зовнішній вигляд. Звичайно, все це при належному догляді за виробом.

Догляд за трикотажними речами

Доглядати за трикотажем не складно, але важливо робити це правильно: Тому давайте розбиратися, що потрібно робити, а чого краще уникати, щоб виріб прослужив вам не один сезон.

Прання в’язаних речей

  • В ідеалі, краще прати трикотаж вручну, рідкими або гелеподібними порошками, без використання агресивних миючих засобів.
  • Категорично не рекомендується терти, тягнути річ під час прання. Від цього одяг може деформуватися і на ньому з’являться катишки.
  • Під час прання трикотажних виробів у пральній машині використовуйте щадний або делікатний режим.
  • Температура води на всіх етапах прання повинна бути однаковою, щоб уникнути усадки виробу. І обов’язково не вище 40˚С
  • При пранні в пральній машині використовуйте делікатне віджимання, щоб одяг не деформувався.

Як сушити трикотажні речі

  • Сушити трикотаж необхідно за кімнатної температури, і краще горизонтально – так виріб не деформується.
  • Після прання розкладіть трикотажний виріб на бавовняному простирадлі або рушнику, скрутіть валик і покатайте його. У такий спосіб рушник вбере зайву воду. Потім розгорніть його та залиште виріб на рівній поверхні до повного висихання.

Як прасувати трикотажний одяг

  • Найчастіше, при правильному пранні та сушінні, вироби з трикотажу не потрібно прасувати. Але якщо на тканині з’явилися заломи, прасувати трикотаж можна з виворітного боку через марлю на низькій або середній температурі (не вище 110 °C)
  • Також трикотаж можна відпарити праскою, ледве торкаючись тканини, це дозволить розгладити складки і не зіпсує річ.
  • Але! Рельєфні, фактурні візерунки, об’ємні деталі трикотажного виробу в жодному разі не можна обробляти парою. Від пари вони можуть стати безформними та плоскими.

Зберігання трикотажу

  • Щоб зберегти форму та структуру виробу, зберігати трикотаж краще у складеному вигляді або на м’яких вішалках
  • Ідеально буде виділити під трикотаж окрему полицю, де стопочки з виробами розташовуватимуться не щільно. Це дозволить зберегти пухнастість та красу речей.

І ще кілька корисних рекомендацій

  • Трикотаж має петельну структуру, тому якщо ваша в’язана сукня після прання сіла, ви можете її трохи витягнути. Для цього, трохи вологий трикотаж, потрібно пропрасувати теплою праскою, витягаючи виріб у напрямку до краю.
  • Чим крупніша трикотажна в’язка, тим з більшою обережністю потрібно доглядати виріб.
  • Трикотаж не варто замочувати. Але якщо виріб має сильні забруднення, замочіть його в прохолодному розчині соди не більше ніж на 20-30 хвилин.
  • Якщо при полосканні додати у воду гліцерин, річ стане м’якшою та ніжнішою
  • Вироби з трикотажу при першому пранні можуть линяти. Щоб цього уникнути, прополощіть перед пранням виріб у холодній воді з додаванням оцту. Це закріпить колір.

Ось такі нескладні правила дозволять зберегти зовнішній вигляд виробів із трикотажу.

Обов’язково придивіться до трикотажних суконь та костюмів з нашої нової колекції. Потіште себе теплим, ніжним і вишуканим вбранням, яке, при належному догляді, прослужить вам не один сезон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *