История моды

Історія моди: 5 цікавих фактів про походження предметів гардероба

Гудзики від Наполеона

 

На сьогоднішній день гудзики стали чимось буденним і само собою зрозумілим! Велика кількість квітів, дизайну й виконання вражає уяву !! А чи замислювалися ви коли-небудь, навіщо вони в принципі потрібні, наприклад, на жакетах і піджаках, які функції виконують ?!

Виявляється, гудзики з’явилися вперше на військових мундирах, за наказом Наполеона Бонапарта! Більшість призовників були неотесаними селянами, які рукавами витирали губи після їжі і використовували їх при нежиті. Чи не правда, геніально придумано, щоб уберегти дорогу форму від поганої звички, були введені в моду гудзики на рукаві!

Хоча …. хто хоч раз намагався витирати ніс рукавом, розуміють, що ніякий ґудзик не здатен зупинити щирий порив солдата !! ;))

Помпони та моряки

 

Ну у якої дівчини немає шапки з помпоном ?! А ви знаєте, що виникненню помпонів ми зобов’язані аж ніяк не жінкам, а працьовитим французьким морякам! Так, саме їм ми повинні дякувати за такий милий декор на наших шапках! Але навіщо вони їм потрібні, запитаєте ви !! ???? Все досить просто, в ті часи на кораблях були маленькі приміщення з не високими стелями, а помпони служили захистом від неприємних ударів об виступи!

А трохи пізніше в XVIII-XIX століттях, помпони носили роль приналежності до того чи іншого полку або війську! Військових розрізняли за формою і кольором помпонів, що безсумнівно було дуже зручно!

Трусики танга

 

Трусики танга беруть свій початок ще у древніх племен Африки, і хто б міг подумати, що носили їх – чоловіки !! А мали вони вигляд шкіряного шнура, який допомагав їм ховати … геніталії!))

Пізніше, в Нью-Йорку, в 30-х роках, мер міста побував на популярному в той час мюзиклі та був ошелешений тим, що танцівниці виступали абсолютно голими. І після того ввів заборону на настільки пікантний зовнішній вигляд! Але дівчата не розгубилися й придумали трусики Танга, які нині є в кожному жіночому гардеробі!

Смокінг

 

Походження назви вечірнього піджака виходить від англ. smoking – куріння. У 16 столітті в аристократичному суспільстві було вкрай складно зустріти жінку, що палить! Тому, турботливі чоловіки виходили курити в особливі кімнати, які перебували поруч з головним залом на кожному світському заході або балі. А щоб їх одяг не пропах сигаретним димом, входячи в кімнати, вони надягали спеціальні smoking jacket (смокінги)

Що цікаво, вкрай непристойно було самостійно струшувати попіл з сигарети, він повинен був впасти стовпчиком сам!

Підбори

 

У це складно повірити, але перші підбори носили зовсім не представниці прекрасної статі, а звичайнісінькі землероби з Єгипту! Таке взуття допомагало їм пересуватися по пухкій землі й створювало необхідний упор.

Незабаром, спритні м’ясники підхопили ідею, і стали використовувати підбори, щоб не забруднити взуття й менше контактувати з кров’ю убитих тварин під час роботи.

Пізніше, за часів “ренесансу” в моду увійшли сандалі «chopine», які мали платформу від 14 до 60 см. Що цікаво, носили їх не тільки жінки, а й чоловіки! І тільки можна здогадуватися про те, як вони з ними справлялися та утримували рівновагу !!

За часів “бароко” мода на підбори була колосальна! І носили їх згідно станам, чим вищі підбори, тим вище статус знаті або члена королівської сім’ї. Тоді ж придумали шкіряні червоні підбори, що відрізняли дворянство від інших станів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *